Завдання І туру олімпіади з хімії  11 клас

 

Номер задачі

1

2

3

4

5

Максимальна кількість балів

7

8

8

7

10

 

Завдання 1

Напишіть структурні формули всіх можливих ізомерів речовини С3Н8О. Скільки ізомерів матиме сполука С3Н7СlО? Прийміть до уваги, що зв'язок Сl-О не реалізується. Для речовини СН2Сl2 можна написати 2 ізомери:

           Н                          Сl

     Н   С   Сl              Н   С   Н

           Сl                         Сl

Чи правильно? (так/ні)

Завдання 2

Установіть молекулярну формулу одноатомного насиченого спирту, якщо під час взаємодії 3,7 г його з металічним натрієм виділилося стільки водню, скільки його потрібно для повної гідрогенізації 0,28 л ацетилену (н.у.).

Завдання 3

Певна йонна сполука складається із 41,27 % Хрому, 11,11% Нітрогену, 44,44% Оксигену та 8 атомів Гідрогену. Визначте формулу цієї сполуки.

Завдання 4

У 1842 р. російський хімік-органік М.М.Зінін, відновлюючи нітробензен, добув нову речовину, яку назвали аніліном:

С6Н52 + 3Н2 → С6Н52 + 2Н2О

Запропонуйте схему реакцій, що дасть змогу добути анілін з етану при  використанні неорганічних речовин. Як анілін взаємодіятиме із хлоридною кислотою (прийміть до уваги аналогію анілін з амоніаком)

Завдання 5

Під час нагрівання на повітрі мінералу, який є бінарною. Речовиною, його маса зменшується на 6,7%. При цьому виділяється газ, який також може утворюватися від взаємодії калій сульфіту із сульфатною кислотою. Якщо потримати змочений лакмусовий папірець над цим газом, він змінює свій колір на червоний. До складу мінералу входить металічний елемент зі ступенем окиснення +2. Про який мінерал йшлося, якщо під час реакції ступінь окиснення металічного елемента не змінився? Поясніть причину почервоніння папірця. 

 

Контакт

адреса:

село Олександрівка

Херсонський район

Херсонська область

електронна адреса:

Taly.Lisenko.1980@ukr.net

talylisenko@gmail.com

Місце роботи

Блог з  інформатики

Разом цікавіше